• Naslovna / O nama / Opšti podaci

UDRUŽENJE TRANSFUZIOLOGA SRBIJE

Udruženje transfuziologa Srbije (UTS) je dobrovoljno i nedobitno udruženje koje je osnovano 02.12.2009. godine na Osnivačkoj skupštini Udruženja. Upisano je 04.02.2010. godine u Registar Udruženja kod Agencije za privredne registre Republike Srbije pod brojem BU 1363/2009.

Osnovni ciljevi Udruženja su:

• razvoj transfuziologije,
      • koordinisana obuka i praćenje inovacija u tehnici i tehnologiji vezanoj za različite domene transfuziologije,
      • unapređenje naučnih istraživanja i
      • uključivanje i saradnja sa drugim nacionalnim udruženjima i internacionalnim organizacijama.

Organi Udruženja su:

• Skupština,
      • Upravni odbor (15 članova),
      • Nadzorni odbor (3 člana) i
      • Sekretari Udruženja (2).

Svi organi su za svoj rad odgovorni Skupštini, dok kontrolu materijalno finansijskog poslovanja udruženja vrši Nadzorni odbor i podnosi Skupštini izveštaj najmanje jedanput godišnje. Udruženje ima knjigovođu, a imovinu stiče isključivo od donacija, dobrovoljnih priloga i sredstava koje samostalno ostvari u skladu sa Statutom.

Prvi predsednik Upravnog odbora Udruženja transfuziologa Srbije bila je Prim. dr. sc. med.  Danijela Miković, zatim je predsednik bio Prim.dr sc. med.  Zoran Stanojković, a aktuelni predsednik  je Prim. dr sc. med Snežana Jovanović Srzentić.